به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، رضوان حکیم زاده در کارگروه ارتقابخشی به شاخص های آموزش و پرورش خوزستان که در مجموعه فرهنگی فجر اهواز برگزار شد با بیان اینکه ۸ میلیون و ۲۷۰ هزار دانش آموز ابتدایی در سراسر کشور تحت پوشش خدمات آموزشی و پرورشی قرار دارند، اظهار کرد: نیم میلیون نفر از دانش آموزان ابتدایی کشور در استان خوزستان مشغول تحصیل هستند که این امر ضرورت توجه هر چه بیشتر متولیان تعلیم و تربیت به شاخص های کیفی این استان را نشان می دهد.

 

 

وی در عین حال با اظهار اینکه ۵۸۲ هزار و ۲۹۲ دانش آموز ابتدایی در استان خوزستان در قالب ۵ هزار و ۱۷۵ مدرسه به تحصیل مشغول هستند، توضیح داد: نرخ پوشش تحصیلی تحصیلی پایه اول ابتدایی در خوزستان ۹۷/۹۹ درصد است که ۱/۱۷ درصد بالاتر از میانگین کشوری است‌. همچنین نرخ تکرار پایه ۰/۱۸ درصد پایین تر از میانگین کشور است که امر بسیار خوب و مثبت است و نشان دهنده ی تلاش ویژه معلمان ابتدایی در استان است.

 

حکیم زاده در ادامه با برشمردن ویژگی های شاخص مدرسه تمام ساحتی، خاطرنشان کرد: مدرسه دارای فضای مطلوب فیزیکی از جمله  ورزشی، آزمایشگاهی و همچنین دارای برنامه درسی کیفی به عنوان یک مدرسه تمام ساحتی قلمداد می شود.

 

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: مدرسه مورد نظر سند تحول بنیادین می بایست به تعاملات بین فردی در مدرسه از جمله معلم و دانش آموز، دانش آموز و دانش آموز و معلم با معلم نیز توجه ویژه ای داشته باشد تا بتوان شاهد پیشرفت شاخص های آموزش و پرورش در حوزه های مختلف عملکردی باشیم.

 

وی همچنین با اشاره به موفقیت آموزش و پرورش خوزستان در پوشش کامل دوره پیش دبستانی در سطح کشور، تصریح کرد: اقدمات صورت گرفته در حوزه پیش دبستانی بی شک زمینه ساز ارتقای شاخص های آموزشی در ۱۰ سال آینده خواهد شد زیرا توسعه آموزش و پرورش استان از پیش دبستانی آغاز می شود.

 

 

حکیم زاده در پایان یادآور شد: تدوین سند چشم انداز توسعه آموزش و پرورش خوزستان یک کار جهادی و بر اساس داده های میدانی است. در همین راستا کارگروه ویژه وزارتی تدوین این سند به دنبال تبدیل آن به یک مدل توسعه ای برای سایر مناطق کشور است.