به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، سید جواد حسینی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش برای حضور در جشنواره خیرین مدرسه ساز خوزستان و بازدید از مدارس سیل زده و زلزله زده به این استان سفر کرد. حاشیه های خبری از سفر وی به استان خوزستان را بخوانید:

 

 • سید جواد حسینی، سرپرست وزارت آموزش پرورش حوالی ساعت 8 صبح روز پنج شنبه 3 مرداد 98 از طریق فرودگاه بین المللی اهواز برای انجام سفری یک روزه وارد استان خوزستان شد و مورد استقبال غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان و مهدی رفیعی، سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان قرار گرفت.

 

 • مهرالله رخشانی مهر، رئیس سازمان نوسازی، توسعه ،توسعه و تجهیز مدارس کشور و یک تیم حفاظتی سرپرست وزارت آموزش و پرورش را در این سفر همراهی می کردند.

 

 • پس از انجام مراسم استقبال در سالن تشریفات فرودگاه اهواز، سید جواد حسینی برای بازدید از مدارس سیل زده عازم روستای بامدژ از بخش مرکزی اهواز واقع در ناحیه 4 اهواز شد و به صورت نمادین از مدرسه « بنیاد 15 خرداد بامدژ» دیدن کرد و در جریان فرآیند بازسازی مدارس سیل زده قرار گرفت. در این بازدید علی قربانی، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان از سرپرست وزارت آموزش و پرورش استقبال کرد.

 

 • در این بازدید گزارش ساخت ۱۸ پروژه آموزشی که در بخش مرکزی اهواز و با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال در حال انجام است، به سرپرست وزارت آموزش و پرورش ارائه شد. از این پروژه ها ۹ پروژه به ساخت واحدهای آموزشی و 9 پروژه به تعمیر فضاهای آموزشی اختصاص دارد.

 

 • بازدید از فرآیند ساخت یک پروژه آموزشی در کیان شهر واقع در ناحیه 4 اهواز نیز از دیگر پروژه های آموزشی در دست احداثی بود که سرپرست وزارت آموزش در طی این سفر یک روزه فرآیند ساخت آن را مورد بررسی قرار داد.

 

 • حضور در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز که در تالار نفت امام رضا(ع) شهر اهواز برگزار شد، از دیگر برنامه های حضور سید جواد حسینی در استان خوزستان بود. در این جشنواره نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی و مسئولین و مدیران تراز اول استانی حضور پر رنگی داشتند.

 

 • غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در حالی که به دلیل بیماری و عمل های پی در پی به سختی و با کمک دو محافظ خود که دو بازوی او را در هنگام بالا و پایین رفتن از پله ها می گرفتند، قدم بر می داشت، در تمامی طول سفر همراه سرپرست وزارت آموزش و پرورش بود و حتی او را شب هنگام، تا فرودگاه اهواز و برای پرواز بازگشت به تهران نیز بدرقه کرد.

 

 • رضا رضایی مدیرکل سابق اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خوزستان و محمد تقی زاده مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان خوزستان نیز از میهمانان بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در اهواز بودند.

 

 • سید جواد حسینی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش در جشنواره خیرین مدرسه ساز با اظهار علاقه به استان خوزستان، این استان را یادآور دلاوری های دفاع مقدس دانست و گفت: برای تمامی مسئولین مملکت لازم است که در قالب راهیان نور به این سرزمین های سفر کنند و خاطرات معنوی آن دوران را یادآوری کنند.

 

 • بیان مطالبه ای همچون« تعیین تکلیف نیروهای پیش دبستانی» همانند دیگر مطالبات اینچنینی باز هم در سفرهای عالی ترین مقام وزارت آموزش و پرورش به استان خوزستان تکرار شد و تنی چند از نیروهای پیش دبستانی پس از پایان یافتن سخنرانی سید جواد حسینی در جشنواره خیرین مدرسه ساز از میان جمعیت برخاستند و با صدای بلند از وی خواستند تا برای تعیین تکلیف این نیروها تلاش کند.

 

 • البته بیان این مطالبه در سخنان رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان نیز تکرار شد. قاسم ساعدی که با کسب اجازه از استاندار خوزستان به جای وی سخن گفت، با حضور در جایگاه سخنرانان از سرپرست وزارت آموزش و پرورش درخواست کرد تا ضمن تلاش برای رفع معضل کمبود معلم در استان خوزستان به درخواست هایی نظیر« تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس و پیش دبستانی، افزایش سهمیه استخدامی استان خوزستان، اعمال یک بند برای افزایش حقوق فرهنگیان مناطق محروم و مرزی» ترتیب اثر دهد.

 

 • سید عبدالنبی موسوی‌فرد، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز با انتقاد از وجود کلاس های کانکسی در خوزستان گفت: در شان نظام اسلامی نیست که هنوز در این استان کلاس های کانکسی وجود داشته باشد.

 

 • بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز خوزستان در حالی به پایان رسید که  از خیرین مدرسه ساز خوزستانی که صاحب رتبه برتر کشوری در حوزه مدرسه سازی در ایـران هستند، با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.

 

 • سرپرست وزارت آموزش و پرورش برای بازدید از مدارس زلزله زده مسجد سلیمان و شرکت در شورای آموزش و پرورش استان خوزستان در بعد از ظهر روز پنج شنبه عازم این شهرستان شد و در هنگام ورود به مسجد سلیمان برای تجدید میثاق با آرمان های شهدا بر سر مزار شهید بهنام محمدی حاضر شد.

 

 • سید جواد حسینی در بدو ورود به شهرستان مسجد سلیمان از «هنرستان فنی و حرفه ای علامه طباطبایی» که در زلزله اخیر مسجد سلیمان مورد آسیب قرار گرفته بود، بازدید کرد و در آیین کلنگ زنی «هنرستان پسرانه شبانه روزی امیرکبیر» حضور یافت. وی در حاشیه این آیین کلنگ زنی گفت:  امروز فرآیند ساخت  ۴ پروژه آموزشی با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان در مسجد سلیمان آغاز شد.

 

 • شورای آموزش و پرورش استان خوزستان جهت رسیدگی به مشکلات مدارس زلزله زده شهرستان مسجد سلیمان با حضور اعضای این شورا و علی عسگر ظاهری عبدوند، نماینده مردم مسجد سلیمان، هفتگل و لالی در مجلس شورای اسلامی در این شهرستان برگزار شد.

 

 • نماینده مردم مسجد سلیمان، هفتگل و لالی در مجلس شورای اسلامی در شورای آموزش و پرورش خوزستان باز هم به معضل کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش خوزستان اشاره کرد و گفت: امروز باید مشکل کمبود نیروی انسانی در این شهرستان فکری اساسی کرد تا در اول مهر کلاس های ما بدون معلم نباشد.  او همچنین گفت:۶۱ درصد مدارس مسجد سلیمان غیرقابل استفاده و نیازمند بازسازی و بهسازی هستند.

 

 • انتقاد از فرآیند ساخت مدرسه شبانه روزی دخترانه مسجد سلیمان و تخریب آن در اثر وقوع زلزله به یکی از چالش های شورای آموزش و پرورش خوزستان در شهرستان مسجد سلیمان بدل شد که رخشانی مهر، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با ارائه توضیحی در این خصوص اظهار کرد: بر اساس استاندارهای موجودی که ساختمان های مدارس بر اساس آن طراحی می شوند ، این ساختمان ها باید طوری ساخته شوند که در هنگام زلزله بر سر دانش آموزان ریزش نکند که این استانداردها در ساخت این شبانه روزی رعایت شده است.

 

 • «رسیدگی به وضعیت استانهای محروم، آسیب دیده و کم برخوردار در روزهای پایانی هفته» از برنامه های وزارت آموزش و پرورش است که این برنامه توسط رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در شورای آموزش و پرورش استان خوزستان مورد اشاره قرار گرفت.

 

 • سرپرست وزارت آموزش و پرورش بعد از پایان یافتن برنامه های سفر یک روزه اش به استان خوزستان و پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در مجتمع فرهنگی فجر اهواز با مشایعت غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، حسین زاده معاون سیاسی استانداری، رفیعی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان و قربانی مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان برای بازگشت به پایتخت عازم فرودگاه بین المللی اهواز شد.