به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الــفبا، اقبال محمدیان پیش از ظهر امروز جمعه ۱۷ آبان ماه ۹۸ در دوره آموزشی ویژه سرپرستان مدارس شبانه روزی استان با بیان اینکه ۱۸ منطقه در استاناز حق مناطق جنگی محروم شدند؛ اظهار کرد: مجمع نمایندگان استان خوزستان پیشنهاد اجرای ماده ۱۱۲ مناطق جنگی برای همه مناطق استان را به هیات رئیسه و ریاست محترم جمهور تقدیم کرده است.

 

 

وی با بیان اینکه رامهرمز در طول ۸ سال دفاع مقدس بیش از ۸ مورد بمباران شد؛ توضیح داد: این شهرستان بیش از ۴۰ شهید بمباران موشکی را تقدیم انقلاب کرده است. ولی متاسفانه رامهرمز و ۱۷ شهر دیگر درگیر جنگ در طرح ماده ۱۱۲ دیده نشدند.

 

 

نماینده مردم رامشیر و رامهرمز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به فرموده امام راحل استان خوزستان دین خود را به اسلام و انقلاب ادا کرده است. بر همین اساس ما معتقدیم که حق محرومیت و مناطق جنگی می بایست به کل استان تعلق گیرد.

 

 

محمدیان در عین حال با اظهار اینکه یکی از مشکلات اصلی آموزش و پرورش کمبود شدید نیروی انسانی در استان خوزستان است؛ خاطرنشان کرد: ۱۶ هزار نفر کمبود معلم، آموزش و پرورش را با چالش جدی روبرو کرده است. هم چنین ۵ هزار نفر متقاضی انتقال و خروج از استان هستند. این مورد را نیز با مقام عالی وزارت مطرح کردیم و بر این نکته تاکید شد که با جذب ۱۶ هزار نفر هیچ گونه بار مالی به دولت تحمیل نخواهد شد.

 

 

وی افزود: یکی از این دلایل این است که کمبود معلم می بایست از طریق پرداخت اضافه کار جبران شود که بر اساس برآوردها این عدد به ۳۹۰ هزار ساعت در هفته می رسد. استفاده از سایر معلمان برای پرکردن ساعات تنها به پایین آمدن کیفیت آموزشی و به تبع آن کاهش شاخص های آموزشی منجر می شود.

 

 

نماینده مردم رامشیر و رامهرمز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیشنهاد مجمع نمایندگان خوزستان جذب ۱۶ هزار نفر نیروی علاقه مند، تحصیل کرده و جوان به عنوان معلم در استان خوزستان است.

 

 

محمدیان افزود: تقویت زیرساخت های آموزش و پرورش در قالب تجهیز مدارس به سیستم سرمایشی و گرمایشی و همچنین هوشمند سازی مدارس می بایست به عنوان اولویت مجموعه تعلیم و تربیت استان دنبال شود.

 

 

وی در پایان یادآور شد: این جلسه که اولین حضور مدیرکل جدید آموزش و پرورش خوزستان در رامهرمز است  را به فال نیک می گیریم و معتقدم با همدلی و همگرایی می توان شاهد مرتفع شدن مشکلات جامعه فرهنگیان استان باشیم.