به گزارش پایگاه تحلیلی خبری الفبا، مهدی رفیعی پیش از ظهر امروز دوشنبه ۱۱ شهریورماه ۹۸ در گفتگو با خبرنگار الفبا اظهار کرد: ثبت نام برای شرکت در آزمون استخدامی ماده ۲۸ از نیمه دوم شهریورماه آغار خواهد شد و بر اساس هماهنگی های به عمل آمده نهایتا اوایل مهرماه این آزمون برای جذب ۱۲ هزار نفر در سراسر کشور برگزار خواهد شد. سهمیه جذب خوزستان نیز ۱۱۹۷ نفر تعیین شده است.

 

وی افزود: پذیرفته شدگان آزمون استخدامی ماده ۲۸ پس از طی یک دوره یک ساله آموزش روش های معلمی در دانشگاه فرهنگیان مهرماه ۹۹ به کاروان تعلیم و تربیت خوزستان اضافه می شوند.

 

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه با اشاره به جذب ۲ هزار دانشجو معلم جدید در دانشگاه فرهنگیان خوزستان، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین راه های ورود به مجموعه تعلیم و تربیت کشور شرکت در آزمون سراسری و قبولی در دانشگاه فرهنگیان است. امسال ۲۵ هزار نفر در سراسر کشور وارد دانشگاه فرهنگیان خواهند شد که از این تعداد ۲ هزار نفر سهمیه خوزستان خواهند بود. این افراد پس از سپری کردن دوره چهار ساله خود به معلمان خوزستانی خواهند پیوست.

 

رفیعی در عین حال با اظهار اینکه استان خوزستان نیازمند توجه ویژه دستگاه های اجرایی است؛ توضیح داد: این استان با داشتن ۱۱ هزار و ۱۰۰ مدرسه، ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار دانش آموز و ۵۷ هزار معلم دارای ظرفیت های عظیمی در بخش آموزش و پرورش است که نیازمند برنامه های ویژه عملکردی در خصوص ارتقای شاخص های آموزشی است.

 

وی همچنین مهمترین وظیفه آموزش و پرورش بر اساس سند تحول بنیادین را تربیت عمومی دانست و توضیح داد: تربیت فرزندانی راستگو، قانونمند، با صبر، اهل تعامل جزئی از وظایف ذاتی نهاد مقدس تعلیم و تربیت است.

 

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه با برشمردن افتخارات آموزش و پرورش خوزستان، عنوان کرد: کسب رتبه اول و ۹ کنکور سراسری ۹۸ توسط دانش آموزان خوزستانی، کسب ۶۱ رتبه برتر کشوری در مسابقات فرهنگی و هنری، دستیابی به ۴۱ رتبه برتر کشوری در مسابقات قرآنی دانش آموزان سراسر کشور و کسب ۸ رتبه برتر کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی تنها بخش کوچکی از افتخارات آموزش و پرورش خوزستان در سال جاری است.

 

رفیعی در پایان گفت: حل مشکلات آموزش و پرورش بودن مشارکت فعال آحاد جامعه در امر تعلیم و تربیت محقق نمی شود. مهمترین اولویت پیش روی مجموعه تعلیم و تربیت استان توجه به ارتقای شاخص نیروی انسانی در استان است.