به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، علیرضا کمرئی درحاشیه بازدید از نخستین المپیاد کشوری الکترونیکی کاردانش که در هنرستان شهید چمران آموزش و پرورش ناحیه یک کرج برگزار شد، اظهارداشت: اکنون ۳۵.۵ درصد دانش آموزان دوره دوم متوسطه در هنرستان های کاردانش و فنی وحرفه ای تحصیل میکنند.

 

وی بیان داشت : برای افزایش جذب دانش آموزان در هنرستان ها نیازمند حمایت مالی دولت هستیم .

 

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش  با اشاره به اینکه روند تخصیص منابع مالی و تامین فضای فیزیکی هنرستان ها تاکنون متناسب با نیاز آنها نبوده است، یادآورشد: مهارت آموزی یک مقوله مهم است که باید به آن به ویژه درسطح هنرستان های کاردانش و فنی و حرفه ای مورد توجه قرار گیرد.

 

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: براساس برنامه ششم توسعه درسال ۹۸ باید۴۳ درصد دانش‌آموزان متوسطه درآموزش‌های مهارتی تحت پوشش قرار می گرفتند در حالی که این رقم  ۳۵.۵ درصد است.

 

وی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر۹۵۰ هزار نفر درهنرستان فنی و حرفه‌ای و کاردانش تحصیل می‌کنند که ۵۴۰ هزار نفر آنان پسر هستند.

 

کمرئی یادآورشد: سالانه ۲ درصد به دانش آموزان شاخه های کار دانش و فنی و حرفه ای کشور افزوده می شود.برای  پاسخ دادن به نیاز بازار ضرورت دارد به مهارت آموزی توجه کنیم تا دانش آموزان در کنار تحصیل مهارت ببینند.

 

ایرنا