به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، کورش مودت شامگاه جمعه 10 آبان ماه 98 در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ در کمیته اطلاع رسانی این نمایشگاه حضور یافت و به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه دستگاه های اجرایی حضور فعالی در نمایشگاه الکامپ دارند، گفت: بخش زیادی از محصولات ارائه شده در این نمایشگاه در حوزه هوشمندسازی مدارس است.

 

وی اضافه کرد: امید است سازمان ها و شرکت هایی که در این حوزه فعالیت می کنند به آموزش و پرورش در راستای هوشمند سازی و استفاده از فناوری های نوین و بومی سازی آن برای مناطق و نواحی 40 گانه آموزش و پرورش استان خوزستان کمک کنند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: با توجه به وجود رشته های متنوع در هنرستان های فنی و حرفه ای همانند رشته هایی نظیر کامپیوتر، لازم است که دانش آموزان نیز از بخش های مختلف این نمایشگاه بازدید کنند.

 

مودت بیان کرد: توسعه و گسترش هوشمند سازی در مدارس و استفاده از فناوری های نوین و به روز ارتباطی در مدارس یکی از اهداف آموزش و پرورش است. همچنین لازم است ادارات نواحی و مناطق 40 گانه آموزش و پرورش اقدامات خود را در راستای دولت الکترونیک صورت توسعه دهند  که لازمه این کار  بهره مندی از این دانش و فناوری در مجموعه ادارات آموزش و پرورش است.

 

وی گفت: هوشمندسازی مدارس چند سالی است که در استان آغاز شده است. هدف ما از اجرای این طرح داشتن مدرسه‌ای است که کلیه فرآیندها اعم از مدیریت، نظارت، یاددهی و یادگیری منابع آموزشی و کمک آموزشی، ارزشیابی اسناد و امور دفتری و ارتباطات، همه از طریق فناوری اطلاعات انجام شوند.

 

مودت یادآور شد: در سال 98-97 ، 6 هزار کلاس درس در استان وجود داشت که با برنامه ریزی های انجام شده ، این تعداد در سال تحصیلی جاری به 8 هزار 550 کلاس هوشمند افزایش یافته است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در عین حال فضای مجازی را نیز یکی از دستاوردهای حوزه الکترونیک دانست و بر لزوم سامان دهی آن تاکید کرد وگفت: اگر تعلیم و تربیت دانش آموزان ما بر اساس ساحت های تربیتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش انجام شود، دانش آموزان نسبت به آسیب هایی که آنان را تهدید می کنند، مصون می مانند.

 

گفتنی است؛ چهارمین نمایشگاه الکامپ و دستاوردهای دولت الکترونیک شامگاه پنج‌شنبه 9 آبان ماه 98  با حضور استاندار خوزستان در اهواز گشایش یافت و به مدت 4 روز ادامه دارد.