به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پروش خوزستان، امید حاجتی در”آیین آغاز عملیات اجرایی اولین رصدخانه خورشیدی دانش‌آموزی کشور” و “آزمایشگاه نانوتکنولوژی پژوهش‌سرای غدیر اهواز” که روز دوشنبه، 16 مردادماه در سالن جلسات این پژوهش‌سرا برگزار شد، اظهار کرد: امروز از دو مجموعه ارزشمند توسط استاندار خوزستان بازدید شد که در نظام آموزشی استان نقش مهمی دارند. سال گذشته نیز از دانشگاه فرهنگیان پسران بازدید به عمل آمد که مشکلات آن نسبت به دانشگاه فرهنگیان دختران کمتر بود و کمک‌های محدودی به آن‌ها انجام شد.

وی با اشاره به بازدید استاندار از پردیس فرهنگیان حضرت فاطمه زهرا(س)، گفت: سال گذشته نیز از دانشگاه پردیس فرهنگیان پسران بازدید به عمل آمد که مشکلات آن نسبت به پردیس دخترانه کمتر بود و کمک‌های محدودی نیز به آن‌ها انجام شد؛ واحد دخترانه این دانشگاه، مشکلاتی بیش از این دارد که با تعمیرات و تجهیزات رفع شود، این مجموعه‌ها در تکلیف پروژه‌های استانی نیستند، بلکه در طبقه‌بندی ملی قرار می‌گیرند و ردیف‌های استانی برای آن‌ها فراهم نیست.

رییس سازمان برنامه و بودجه خوزستان ادامه داد: با این حال با استاندار صحبت‌هایی شد تا شاید بتوان با اعمال برخی جابجایی‌ها، نقش استان را در بهبود وضعیت دانشگاه فرهنگیان دختران پررنگ کنیم که تا پایان امسال این مشکلات رفع شود. پیشنهاد ما این است که مدرسه 15 کلاسه‌ای که در منطقه پاداد اهواز بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، در اختیار این دانشگاه قرار گیرد و محل کنونی دانشگاه در اختیار آموزش و پرورش باشد تا پروژه‌ای مشابه در همان محل اجرا شود و سال تحصیلی آینده به بهره‌برداری برسد.