به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محمد تقی زاده در نشست ستاد بحران آموزش و پرورش خوزستان که در سالن تدبیر اداره کل آموزش و پرورش خوزستان با حضور وزیر آموزش و‌پرورش برگزار شد، گفت: ۱۴ منطقه آموزش و پرورش خوزستان با پدیده سیل درگیر هستند و به برخی مدارس آسیب جدی وارد شده است.

 

وی گفت: پدیده سیل سبب تخریب ۱۰۳  مدرسه و  یک اردوگاه دانش آموزی در استان خوزستان شده است. در عین حال ۵٣٨ مدرسه نیز در اثر وقوع سیلاب با آسیب دیده اند.

 

تقی زاده اضافه کرد: مدارس  ۵۳ هزار و ۳۶۴ دانش آموز در استان خوزستان بر اثر پدیده سیل تخریب شده یا آسیب دیده اند و لازم است تا این مدارس به سرعت مورد بازسازی و ترمیم قرار بگیرند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه ۲۰۷ مدرسه،  یک اردوگاه و یک سالن ورزشی در آموزش و پرورش خوزستان به اسکان سیل زدگان اختصاص یافته است، افزود: تا کنون ۲۴۰۸  خانوار  در مراکز اسکان اضطراری آموزش و پرورش خوزستان اسکان داده شدند.

 

تقی زاده با بیان اینکه بلافاصله پس از وقوع سیل ستاد امداد فرهنگیان در آموزش و پرورش خوزستان تشکیل شد، گفت: در این ستاد اقلام مورد نیاز خانواده های سیل زده جمع آوری می شود و به هلال احمر و ستادهای اسکان اضطراری ارسال می شود.

وی راه اندازی آشپزخانه ویژه پخت غذا برای سیل زدگان را از دیگر اقدامات حمایتی آموزش و‌ پرورش از سیل زدگان خوزستانی دانست و افزود:  فرهنگیان استان در  آشپزخانه هایی که غذای مورد نیاز سیل زدگان را تامین می کنند، حضور فعالی دارند.

 

گفتنی است وزیر آموزش و پرورش در این سفر از مناطق سیل زده به صورت هوایی بازدید کرد.