به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محمد تقی زاده در جلسه هماهنگی ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: در اجرای طرح معراج می بایست از ظرفیت مشارکتی دیگر دستگاه های دولتی و صنعتی بهره برد.

 

وی با بیان اینکه اجرای موفق طرح معراج بازخوردهای مثبتی به همراه داشته است، خاطرنشان کرد: ستاد همکاری ها به صورت فوق العاده در حوزه اجرای این طرح عمل کرده است. امیدواریم شاهد گسترش و توسعه این طرح به سراسر مدارس استان باشیم.

 

تقی زاده در ادامه توضیح داد: از محل اعتبارات استان بالغ بر ۳ میلیارد ریال جهت اجرای توانمند طرح معراج اختصاص خواهد یافت.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در عین حال با اظهار اینکه برنامه جنع کلیات طرح جامع معراج در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان مطرح خواهد شد، تصریح کرد: امیدواریم با هم افزایی و مساعدت استاندار خوزستان و سایر اعضای شورای آموزش و پرورش این طرح تاثیرگذار را تقویت و به سایر مناطق استان تعمیم دهیم.

 

وی در ادامه مهمترین کارکرد این طرح را ارتقای دانش دینی و اعتقادی دانش آموزان دانست و توضیح داد: حضور روحانیون در بین دانش آموزان و پاسخگویی به شبهات آنان می تواند نقش تاثیرگذاری در جلوگیری از آسیب های اجتماعی داشته باشد.

 

تقی زاده همچنین با اشاره به هدف کارکردی مدارس ‘امین’ در خوزستان، اظهار کرد: آموزش رفتارهای صحیح اجتماعی و مهارت های زندگی به دانش آموزان از جمله مهمترین اهداف فعالیت این مدارس در استان است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: ۲۳ مدرسه امین در ۱۱ شهرستان خوزستان فعالیت دارند. با برنامه ریزی های صورت گرفته به دنبال تقویت و حمایت از این مدارس در راستای عمل به برنامه های تربیتی هستیم.

 

وی همچنین گفت: در مدارس امین طرح های فرهنگی و تربیتی توسط مبلغان مذهبی اجرایی می شوند که این امر به غنای کار پرورشی در مدارس کمک شایانی خواهد کرد.

 

تقی زاده در ادامه با برشمردن اولویت های عملکردی مجموعه تعلیم و تربیت استان، اظهار کرد: اولویت اول ما پیش دبستانی است که با برنامه ریزی ها و تلاش های همکاران، آموزش و پرورش استان موفق به کسب رتبه اول در توسعه کمی و کیفی پیش دبستانی شد.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان توضیح داد: ترویج فرهنگ نماز در بین دانش آموزان از مهمترین اولویت های حوزه پرورشی در مدارس است. ایجاد بسترهای لازم جهت کمک به تقویت نماز در مدارس کاری ضروری و واجب است.