به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محمدرضا رزاقی در حاشیه اختتامیه کارگاه کیفیت بخشی به مدارس شاهد کشور و در گفتگوی اختصاصی با روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: مهمترین اولویت وزارت آموزش و پرورش در حوزه مدارس شاهد ارتقای شاخص های  کیفی این مدارس است.

 

وی با بیان اینکه بیشترین تراکم دانش آموزی مدارس شاهد در مقطع ابتدایی است، عنوان کرد: ۱۷۵ هزار دانش آموز کشور در مدارس ابتدایی شاهد مشغول به تحصیل هستند که این آمار دانش آموزی نشان از شاخص های بالای کیفی آموزشی در مدارس شاهد است.

 

رزاقی در عین حال با اظهار اینکه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تاکید فراوانی بر کیفیت بخشی به روند آموزشی مدارس شاهد شده است، خاطرنشان کرد: در راستای عمل به مفاد سند تحول بنیادین در حوزه مدارس شاهد کارگاه های کیفیت بخشی متعددی در سطح کشور برگزار شده است.

 

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در ادامه با برشمردن کارکردهای برگزاری کارگاه های کیفیت بخشی در سطح کشور، توضیح داد: عینیت بخشی به مفاد سند تحول بنیادین، آموزش تغییرات دستورالعمل های مالی مدارس شاهد و ارتقای بهره وری مدارس شاهد از طریق آموزش الگوهای برتر مدیریتی به مدیران مدارس شاهد از جمله مهمترین اهداف برگزاری این کارگاه ها در سطح کشور است.

 

وی همچنین با اشاره به آمار بالای دانش آموزان شاهد در استان خوزستان، بیان کرد: ۲۸ هزار دانش آموز خوزستانی در ۹۹ مدرسه شاهد مشغول تحصیل هستند. از این تعداد بالغ بر ۱۱ هزار و ۷۳۷ دانش آموز در دوره ابتدایی تحصیل می کنند.

 

رزاقی اضافه کرد: با توجه به آمار بالای دانش آموزان ابتدایی در مدارس شاهد سراسر کشور برنامه های گسترده ای برای کیفیت بخشی و ارتقای شاخص های آموزشی و پرورشی این مدارس در دست اجرا است.

 

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثارگری در بین دانش آموزان مهمترین ماموریت مدارس شاهد است، تصریح کرد: بر اساس اسناد بالادستی آموزش و پرورش، مدارس شاهد باید در حوزه ترویج معارف والای دینی و مذهبی به صورت ویژه عمل کنند.

 

وی افزود: مدارس شاهد می بایست به عنوان الگوی موفق در حوزه آموزشی و پرورشی معرفی شوند. بر اساس ارزیابی های وزارتی و استانی نیز مدارس شاهد در همه شاخص ها وضعیت قابل قبولی دارند.

 

رزاقی در ادامه با تاکید بر لزوم توسعه کمی و کیفی مدارس شاهد کشور، اظهار کرد: ۳۹۰ هزار دانش آموز در ۱ هزار و ۳۵۰ مدرسه شاهد در سراسر کشور مشغول تحصیل هستند.

 

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در پایان گفت: از تمام ظرفیت های موجود برای ارتقای بهره وری مدارس شاهد در حوزه های آموزشی و پرورشی استفاده خواهیم کرد.