به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، اسفندیار بلدی در آیین گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه قانون شوراهای آموزش و پرورش از مترقی ترین قوانین تصویب شده در حوزه آموزش و پرورش است، اظهار کرد: فعالیت شوراهای آموزش و پرورش در سطح استان زمینه ساز رفع بسیاری از چالش ها و مشکلات مجموعه تعلیم و تربیت استان شده است.

 

وی با اشاره به کسب رتبه اول کشوری در شاخص مشارکت های مردمی توسط استان خوزستان، عنوان کرد: آموزش و پرورش خوزستان با استفاده از ظرفیت شوراهای آموزش و پرورش و جذب مشارکت های مردم در حوزه توسعه کمی و کیفی مدارس هیات امنایی و غیردولتی موفق به کسب رتبه اول کشوری شد‌.

 

رئیس اداره مشارکت های مردمی آموزش و پرورش خوزستان در عین حال با اظهار اینکه بیش از یک سوم دانش آموز خوزستانی در مدارس مشارکتی تحصیل می کنند، توضیح داد: بالغ بر ۱۸۰ هزار دانش آموز استان در ۱ هزار و ۵۴۰ مدرسه و ۱۰۰ هزار دانش آموز در ۳۱۰ مدرسه هیات امنایی تحصیل می کنند. این حجم از مشارکت مردم در حوزه آموزش بالاتر از میانگین کشوری است.

 

بلدی اضافه کرد: آموزش و پرورش خوزستان در حوزه جذب مشارکت های مردمی نیز پیشتاز است. سهیم کردن مردم در حوزه آموزش و پرورش از اولویت های عملکردی مجموعه تعلیم و تربیت استان است.

 

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان در حوزه تقویت  مشارکت های مردمی، یادآور شد: توسعه کمی و کیفی مدارس غیردولتی و افزایش میزان مشارکت مردم در حوزه آموزش از اولویت های اصلی مجموعه تعلیم و تربیت خوزستان است.

 

گفتنی است؛ برنامه های هفته شوراهای آموزش هر ساله در بازه زمانی ۲۴ تا ۳۰ دی ماه برگزار می شود.