به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، غلامرضا شریعتی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با تاکید بر ضرورت بسیج همگانی شهرستان ها برای کمک به پروژه مهر ۹۹ و بازگشایی  مدارس استان، خاطرنشان کرد: همه فرمانداران و بخشداران سراسر استان موظفند تا با استفاده از ظرفیت های شهرستانی تمام تلاش خود را در راستای تقویت همه جانبه  آموزش و پرورش در حوزه پروژه مهر به کار ببندند.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه دانشگاه فرهنگیان در تامین نیروی انسانی کیفی برای آموزش و پرورش استان، توضیح داد: با تلاش های صورت گرفته اقدام بزرگی در حوزه افزایش سهمیه ورودی دانشگاه فرهنگیان خوزستان صورت گرفته است به گونه ای که این سهمیه از ۲۳۰ نفر به ۶ هزار نفر افزایش پیدا کرده است. همچنین در حوزه توسعه کمی و کیفی فضاهای آموزشی و خوابگاهی دانشگاه فرهنگیان در سطح استان تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته است.

استاندار خوزستان اضافه کرد: آموزش مجازی دانش آموزان از طریق شبکه آموزشی شاد یکی از اقدامات خوب مجموعه تعلیم و تربیت است. در این راستا اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال جهت خرید و توزیع تبلت در بین دانش آموزان مناطق کم برخودار اختصاص پیدا کرده است.

شریعتی در عین حال با اظهار اینکه امروز شاهد آغاز توزیع اقلام و تجهیزات مدرسه ای در بخش غیزانیه اهواز بودیم، توضیح داد: این اقلام شامل مواردی مثل تجهیزات سرمایشی؛ میز و نیمکت، چاپگر، آبسکردکن، آب تصفیه کن و رایانه می باشد. همچنین در سال گذشته نیز مبلغی معادل ۲۰ میلیارد ریال به فضاهای آموزشی این بخش اختصاص پیدا کرده بود.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان خوزستان در پایان گفت: پروژه مهر می بایست به عنوان یک برنامه اولویت دار در دستور کار همه فرمانداران، بخشداران و دهیاران سراسر استان قرار گیرد تا با استفاده از همه امکانات در راستای حمایت از مجموعه تعلیم و تربیت استان اقدامات خوبی صورت بگیرد.