به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، مهدی رفیعی در حاشیه آیین زنگ بازگشایی مدارس استان خوزستان و نواختن زنگ ایثار و مقاومت که در هنرستان دخترانه فنی و حرفه ای حضرت آمنه(س) اهواز برگزار شد، گفت: امروز بیش از یک میلیون و 150 هزار دانش آموز و نوآموز خوزستانی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند و  57 هزار نفر از همکاران فرهنگی ما در 51 هزار کلاس درس در مدارس استان خوزستان پذیرای این دانش آموزان هستند.

 

وی فرا رسیدن مهر و روز بازگشایی مدارس را یادآور بهترین خاطرات معلمان و دانش آموزان دانست و افزود: امسال نیز در استان خوزستان با تلاش همکارانم در وزارت آموزش و پرورش و آموزش و پرورش خوزستان همچنین همکاری سایر دستگاه های اجرایی مهر خوبی را در استان آغاز کردیم.

 

رفیعی با اشاره به وقوع سیل و زلزله در استان خوزستان طی سال گذشته گفت: در سالی که گذشت سختی های زیادی را پشت سر گذاشتیم و مدارس ما در سیل و زلزله با آسیب های زیادی رو به رو شدند اما به همت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان امروز کلاس های ما در آن مناطق برقرار است.

 

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان خاطرنشان کرد: در جریان پدیده سیل حدود 114 مدرسه در بیش از 100 روستا مورد آسیب قرار گرفت و در حال حاضر بیش از 99 درصد این مدارس برای حضور دانش آموزان آماده است.

 

وی محوریت برنامه های تدوین شده در آموزش و پرورش خوزستان برای سال تحصیلی جدید را بر مبنای سند تحول بنیادین دانست و تصریح کرد: برای سال تحصیلی آینده برنامه های خوبی با محوریت سند تحول بنیادین که مورد تاکید مقام معظم رهبری، مجلس شورای اسلامی، رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش است ، تدوین شده است و امیدواریم با همت همکارانمان سالی سرشار از موفقیت را برای دانش آموزان خوزستانی  رقم بزنیم.