به گزارش پ، کورش مودت روز شنبه ١۵ شهریور ماه ٩٩ در آیین نمادین نواختن زنگ بازگشایی مدارس که با شعار« برنامه محوری، سواد رسانه ای و بهداشت مدارس» در مدرسه امام هادی (ع) شهرک طالقانی شهرستان ماهشهر برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و تبریک فرا رسیدن آغاز سال تحصیلی 1400-1399 به فرهنگیان، دانش آموزان و خانواده های آنها گفت:  اعضای ستاد پروژه مهر در مناطق و نواحی سراسر استان همه تلاش خود را برای اجرای دستورالعمل های ستادی در راستای آماده سازی مدارس برای بازگشایی به کار بسته اند و در این راستا مهمترین اصل تاکید بر اجرای کامل شیوه نامه بهداشتی است.

وی با بیان اینکه معلمان افسران سپاه پیشرفت کشور هستند، افزود:  برنامه محوری، سواد رسانه ای و بهداشت مدارس مهمترین راهبردها و راهکارهای اجرایی در روند بازگشایی مدارس در خوزستان است و بر اساس این راهبردها مجموعه تعلیم و تربیت استان تمام تلاش خود را برای آغاز سال تحصیلی به کار خواهند بست و مردم اطمینان داشته باشند که خادمان آنان در آموزش و پرورش بر تمامی شیوه نامه های موجود مسلط هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش گفت: فعالیت مدارس ضمن رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی انجام می شود و تا کنون بالغ بر ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار جهت ضدعفونی مدارس در چند نوبت به مدارس سراسر استان اختصاص پیدا کرده است.

مودت با تاکید بر اینکه هیچ دانش آموزی در سال تحصیلی پیش رو نباید از تحصیل بازماند، گفت: در دو هفته پیش رو  تمامی ساز و کارهای مورد نیاز برای آموزش دانش آموزان باید از سوی مدارس و شورای مدرسه طراحی و برنامه ریزی شود.

وی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جدید ساعت کلاس های درسی 35 دقیقه است، گفت:  هدف ما این است که ارتباط دانش آموز  برای جلوگیری از وقفه تحصیلی با مدرسه حفظ شود اما الزامی برای حضور دانش آموزان در تمام روزهای هفته در مدرسه نیست و شورای مدرسه در این خصوص تصمیم گیری می کند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان یادآور شد: در برخی مدارس استان خوزستان آمار دانش آموزان پایین است و هر جا که مدارس ما دارای کمتر از 50 دانش آموز هستند کلاس ها باید به صورت حضوری و با رعایت پروتکل و شیوه نامه بهداشتی برگزار شود.

وی گفت: هیچ دانش آموزی به دلیل عدم دسترسی به اینترنت و ابزارهای هوشمند نباید از آموزش دور شود از این رو با هماهنگی اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان خوزستان برای تمامی مدارس استان اشتراک یک ساله اینترنت با ترافیک ۳۶۰ گیگابایتی درنظر گرفته شده است.

مودت اضافه کرد: در این طرح زیرساخت اینترنتی بالغ بر ۳ هزار و ۵۰۰ مدرسه شهری و ۳ هزار مدرسه روستایی تامین خواهد شد تا دانش آموزان بتوانند به راحتی از شبکه شاد استفاده کنند. اینترنت دانش آموزان و معلمان خوزستانی در بستر شاد نیز رایگان خواهد بود و این عزیزان می توانند بدون پرداخت هزینه و در هر بستر اینترنتی از شبکه شاد استفاده کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان یادآور شد: افزایش ضریب نفوذ شبکه آموزشی دانش آموزان شاد در اولویت برنامه های عملکردی مجموعه تعلیم استان قرار دارد. در این راستا طرح هوشمندساری مدارس خوزستان تاکنون پیشرفت ۷۰ درصدی داشته است.

مودت همچنین با اشاره به شیوع بیماری کویید 19 از اواخر سال تحصیلی گذشته در استان، بیان کرد: در آموزش و پرورش خوزستان استودیو تخصصی آوای مدرسه به عنوان اولین استودیو تخصصی با هدف استفاده از ظرفیت دبیران و آموزگاران تخصصی خوزستانی برای تولید محتوای فاخر آموزشی راه اندازی شد که تمامی این فایل های آموزشی بر روی بستر کانال اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در سایت آپارات بارگزاری شده است.

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح آجر به آجر در آموزش و پرورش استان خوزستان گفت: طرح  اثربخش آجر به آجر در خوزستان با هدف جمع آوری کمک های مردم  به امر مدرسه سازی اجرایی شده است که در این طرح ۱۰۶ پروژه در قالب ۴۵۳ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال و ساخت ۸ پروژه در قالب ۵۰ کلاس درس توسط گروه های جهادی احداث خواهد شد و انتظار داریم که مردم به آموزش و پرورش در اجرای این طرح کمک کنند.

گفتنی است؛ زنگ آغاز سال تحصیلی در استان خوزستان صبح امروز همزمان با سراسر کشور در مدرسه امام هادی(ع) شهرستان ماهشهر نواخته شد.