به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، جواد عباسی پیش از ظهر امروز شنبه ۱۵ دی ماه ۹۷ در گفت و گوی اختصاصی با روابط عمومی آموزش و پرورش استان با بیان اینکه سالانه ۱۱ تا ۱۳ هزار پرونده در هسته گزینش مورد بررسی قرار می گیرد، اظهار کرد: هسته گزینش آموزش و پرورش خوزستان با داشتن ۱۷۳ گزینشگر در سطح استان پرکارترین هسته گزینش در بین گزینش های سایر دستگاه های استان است.

 

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۱ هزار و ۹۵۱ پرونده در سال جاری بررسی شده است، عنوان کرد: از این تعداد بالغ بر ۸ هزار و ۵۰۰ پرونده به مرحله صدور رای رسیده است. همچنین ۳ هزار و ۷۰۰ پرونده در مرحله مصاحبه قرار دارند.

 

مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش خوزستان در ادامه گفت: در طول سال جاری ۱۳ هزار و ۹۱ مورد استعلام انجام شده است. ۱۱۸ مذاکره ارشادی و ۳۷ پروژه سیر مطالعاتی نیز توسط همکاران گزینشگر ما در سطح استان به ثبت رسیده است.

 

عباسی همچنین با تاکید بر لزوم توانمندسازی نیروی انسانی در حوزه گزینش آموزش و پرورش خوزستان، تصریح کرد: ۱۷۳ نیروی گزینشگر در سطح مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان مشغول فعالیت هستند که از این تعداد ۱۳۱ نفر به صورت پاره وقت و ۴۲ نفر به عنوان نیروی تمام وقت با گزینش همکاری دارند.

 

وی در عین حال با اشاره به برنامه های آموزش و پرورش خوزستان در طول هفته گزینش، خاطرنشان کرد: برگزاری همایش سراسری گزینشگران در آبادان، حضور همکاران گزینشگر در نماز جمعه اهواز، دیدار با خانواده شهدای گزینش و تجلیل از پیشکسوتان حوزه گزینش خوزستان از جمله مهمترین برنامه های هفته گزینش در خوزستان است.

 

مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: ۸ دستگاه مستقل در خوزستان دارای هسته گزینش هستند که تاکنون تعامل خوبی بین این گزینش ها در استان برقرار بوده است.

 

عباسی افزود: پس از بررسی ها به عمل آمده و دریافت بارخوردهای متعدد از مراجعین به هسته گزینش آموزش و پرورش استان، شاهد رضایتمندی اکثر قریب به اتفاق افراد در تعامل با گزینش گران بودیم. این امر نشان از رویکرد مثبت گزینش گران در ارتباط با مراجعین دارد‌.

 

وی در ادامه با اشاره به نشست مدیران هسته گزینش استان خوزستان با استاندار استان، عنوان کرد: در جلسه ای که مناسبت فرارسیدن سالروز هفته گزینش با استاندار تشکیل شد وی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش ها و زحمات گزینشگران ؛ از رضایتمندی مراجعان به  هسته گزینش آموزش و پرورش استان خبر داد.

 

مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه رضایت ارباب رجوع مهمترین اصل در تعامل با مراجعین به گزینش است؛ خاطرنشان کرد: در برخورد با مصاحبه شوندگان رعایت دو اصل حفظ ارزش های نظام و همچنین حفظ حق الناس به عنوان اولویت گزینش گران قلمداد می شود.

 

عباسی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی در پوشش اخبار حوزه گزینش، اظهار کرد: اطلاع رسانی در خصوص فعالیت های مجموعه گزینش و ارتباط با مخاطبان از طریق رسانه های جمعی یکی از اولویت های عملکردی هسته گزینش آموزش و پرورش خوزستان است.