به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، علی حسین حسین زاده پیش از ظهر امروز دوشنبه ۳۱ تیرماه ۹۸ در آیین کلنگ زنی مجتمع آموزشی ۲۴ کلاسه دخترانه اهواز اظهار کرد: مدیریت اجرایی استان تلاش گسترده ای در خصوص توسعه متوازن مناطق کم برخودار استان به ویژه در حوزه آموزش و پرورش در دستور کار خود قرار داده است.

 

 

وی با اشاره به اجرای طرح جامع ریشه کن کردن پدیده شوم بازماندگی از تحصیل در خوزستان، خاطرنشان کرد: استانداری خوزستان با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان و همچنین فعالیت گسترده سازمان های مردم نهاد طرح جامع کمک به دانش آموزان بازمانده از تحصیل را در سال گذشته کلید زد و در نهایت موفق به بازگرداندن ۱ هزار و ۱۰۰ کودک بازمانده به چرخه تعلیم و تربیت استان شد.

 

 

حسین زاده در ادامه با بیان اینکه این طرح حمایتی در چند مرحله دنبال می شود؛ توضیح داد: مراحلی مثل جذب و  نگه داشت از جمله مراحل کلیدی این طرح حمایتی است. به این معنا که پس از بازگشت این دانش آموزان به چرخه تعلیم و تربیت حمایت از آنها همچنان ادامه پیدا می کند.

 

 

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان اضافه کرد: توسعه متوازن یکی از اساسی ترین مفاهیم کلیدی در حوزه مدیریت اجرایی کشور است. رسیدن به این مهم تنها از طریق بسترسازی برای برقراری عدالت آموزشی محقق می شود.

 

 

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح جامع بورسیه تحصیلی دانش آموزان مناطق کم برخودار استان؛ توضیح داد: در این طرح ۱ هزار و ۲۵۰ دانش آموز مناطق کم برخوردار روستایی و عشایری و همچنین دانش آموزان مدارس سیل زده پس از برگزاری آزمون هماهنگ بورس تحصیلی ۱۰ میلیون ریالی دریافت کردند. بر اساس ارزیابی های صورت گرفته اجرای این طرح نقش به سزایی در ارتقای شاخص های کیفی دانش آموزان این مناطق داشته است.

 

 

حسین زاده در پایان گفت: مشارکت خیرین مدرسه ساز همواره در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش در حوزه فضاهای آموزشی راهگشا بوده است.