به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، بابک نوری زاده روز سه شنبه ٢۵ دی ماه ٩٧ با اعلام این خبر گفت: هدف از انتشار اخبار خوب نشر امید و نشاط  و ایجاد انگیزه در جامعه است.

 

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش یکی از بزرگترین دستگاه های اجرایی در کشور است، افزود:  آموزش و پرورش خوزستان  دارای حدود 1 میلیون و 100 هزار دانش آموز و 70 هزار معلم است که علی رغم معضلات و کمبودهای فرآوانی که حوزه تعلیم و تربیت این استان را دربرگرفته، همه روزه شاهد اتفاقات مثبت و خوبی نیز در این حوزه هستیم که باید به اطلاع افکار عمومی برسد.

 

نوری زاده گفت:  اتفاقاتی نظیر ایثار معلمان عشایر برای رسیدن به کلاس های درس و پیمودن مسیرهای صعب العبور، حضور داوطلبانه معلمین خیر آموزشی برای کمک به آموزش دانش آموزان محروم و حاشیه ای، ارائه بورسیه تحصیلی به دانش آموزان کم برخوردار، مشارکت خیرین مدرسه ساز در ساخت فضاهای آموزشی و دیگر فعالیت های خیرخواهانه ای که حوزه آموزش و پرورش انجام می شود باید در راستای “نهادینه شدن فرهنگ مشارکت در آموزش و پرورش” از سوی رسانه های مکتوب و مجازی منتشر شود.

 

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش با اشاره به ایثار معلمی در لالی که کلاس درس را در منزل دانش آموز سرطانی تشکیل داد، گفت: انتشار این خبر که طی هفته های گذشته در استان خوزستان انجام شد، بازتاب های مثبت فرآوانی داشت و سبب شد تا افراد دیگری نیز برای کمک داوطلبانه به این دانش آموز وارد عمل شوند.

 

وی همچنین با اظهار اینکه برآورده شدن آرزوی دانش آموز روشندل شاووری با اهدا یک دستگاه تایپ ویژه نابینایان نیز از دیگر اخبار مثبت و تاثیر گذار آموزش و پرورش خوزستان طی هفته گذشته بود، گفت: به محض انتشار این خبر خیرینی از داخل و خارج استان برای تامین دیگر نیازهای دانش آموزان روشندل و با نیازهای ویژه اعلام آمادگی کردند.

 

نوری زاده یادآور شد:  آموزش و پرورش خوزستان در نظر دارد تا در پایان هر ماه اخبار مثبت خود را با هشتک خبر خوب به اشتراک بگذارد و در این راستا از نظرات و پیشنهادات سایرین استقبال می کند. در عین حال فعالین رسانه ای می توانند اخبار خوب خود از آموزش و پرورش را برای انتشار در اختیار اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان قرار دهند.

 

وی در پایان گفت: شماره تلفن و فکس۰۶۱۳۳۳۳۱۸۵۷ و ۰۶۱۳۳۳۳۶۸۲۲ همچنین ایمیل khouz.pr@chmail.ir از  راه های ارتباطی با اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان است.