به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، صبح امروز اسامی نفرات برتر کنکور سراسری 98 در حالی اعلام شد که دو دانش آموز خوزستانی موفق به کسب رتبه های برتر در این آزمون ســرنوشت ســاز شدند. “سیاوش کیانپور” از اهواز یکی از این دانش آموزان است که توانست در کنکور تجربی صاحب رتبه «نــهم» شود. سیــاوش تنها فرزند خانواده کیانپور است. پــدر و مادرش هر دو لیسانس فیــزیک از دانشگاه شهید چمران اهواز هستند و در حال حاضر مادر خانه دار و پدر در مرکز دیسپاچینگ شرکت توزیع برق اهواز مشغول به کار است.

 

مـریم مرادی باستانی، مادر سیاوش کیانپور در گفت و گو با الــفبا با بیان اینکه خــبر کسب «رتبه نــهم» در کنکور سراسری تجربی توسط سیاوش را ساعت 9 صبح یکی از دوستانش که تصویر سیاوش را در بین 10 رتبه برتر کنکور دیده بود، تلفنی به آنها داد، گفت: احساسی که از شنیدن این خبر و موفقیت فرزندم در کنکور  سراسری داشتم وصف ناشدنی است و علی رغم اینکه سیاوش همیشه در آزمون های آزمایشی رتبه های خوبی را به دست آورد، اما انتظار کسب این رتبه را نداشتیم.

 

او در پاسخ به این سوال که سیاوش از چه زمانی برای رسیدن به این موفقیت تلاش کرد، گفت: سیاوش در تمام دوران  12 ساله تحصیلش همیشه زحمت می کشد و هیچگاه از شکست نا امید نشد و ما هم در خانواده سعی می کردیم که به او انــرژی مثبت بدهیم چون امید و انرژی مثبت خانواده در روحیه و موفقیت فرزندان نقش بسیار مهمی دارد.

 

مادر سیاوش پزشکی را رشته اول انتخابی سیاوش عنوان کرد و گفت: در ابتدا سیاوش به دندان پزشکی علاقه داشت اما بعدها به پزشکی علاقمند شد و در حال حاضر قصد دارد که این رشته را در دانشگاه ادامه دهد.

 

او در پایان از تلاش تمامی معلمان، مدیران، مشاوران و اساتیدی که فرزندش را  از کلاس اول دبستان تا پایان دوره دبیرستان، آموزش و تعلیم دادند تشکر و سپاسگزاری کرد و گفت: همیشه سیاوش از نعمت معلمان و اساتید خوبی بهره مند بود که یکی از آنها مادر بزرگ سیاوش بود که همیشه قدر دان زحمات ایشان هستیم. همچنین از اساتید و معلمانی که در سالهای آخر دبیرستان او را در کسب این موفقیت بزرگ یاری کردند، صمیمانه تشکر می کنم.