به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، اسفندیار چهاربند در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش وپرورش استان های سراسر کشور در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باهنر تهران با تبریک هفته دولت و میلاد حضرت امام موسی کاظم علیه السلام  اظهار کرد: انتظارات معلمان مدیران اولیا و دانش آموزان هرکدام باهم متفاوت است با توجه به همه موارد زیرساخت های لازمه برای آغاز مهرماه را فراهم کردیم.

 

وی افزود: در بحث جذب نیروهای جدیدالاستخدام بر اساس بومی پذیری، تامین و توزیع شده اند.

 

چهاربند گفت: در برخی پست ها و رشته های جذب داوطلب کافی وجود ندارد لذا باید برای الگوی توسعه  آموزشی چاره ای اندیشیده شود .

 

وی ادامه داد: در بحث مدیریت بوم گزینی ادارات کل باید به گونه ای عمل کنند که امکان بیشترین جذب افراد مستعد و علاقه مند فراهم شود و علاوه بر آن  عدالت آموزشی نیز با به کار گیری نیروهای بومی بیش از گذشته تحقق و توسعه یابد.

 

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی اظهار کرد: امسال بوم ها را تعریف می کنیم و اگر جواب ندهد مسیر بعدی را انتخاب می کنیم البته  در قسمت  خانم ها مشکلی نیست اما در بخش آقایان  آمار داوطلبانی که شرایط را دارا بودند کمتر از میزان موردنیاز بود.

 

وی افزود: اولویت اصلی آموزش و پرورش  این است که هیچ کلاسی در مهرماه بدون معلم نماند، بنابراین در همین خصوص ودر راستای تحقق تفویض اختیار ، مسئولیت تشخیص و به کار گیری نیرو های جدیدالاستخدام با استان هاست و ستاد تنها سقف نیرو ها را مشخص می کند.

 

چهاربند از افزایش ۵هزارنفری نیروهای حوزه پرورشی نسبت به سال قبل خبر داد و تصریح کرد: هیچ جایی برای تعدیل مربی پرورشی وجود ندارد و قابل قبول نیست واین موضوع از طریق معاونت پرورشی وزارت خانه  کنترل می شود.لذا با توجه به سیاست های جدید آموزش وپرورش  اگر در جایی نیروی آموزشی مازاد وجود داشته می تواند در قسمت پرورشی فعالیت کند.

 

پرتال وزارت آموزش و پرورش