به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، محمد تقی زاده در جلسه کمیته ویژه اسکان سیل زدگان اظهار کرد: بالغ بر ۱۰ هزار و ۳۶۲ نفر از مردم اهالی مناطق سیل زده ۱۴ نقطه استان در مدارس، کمپ ها، اردگاه های دانش آموزی و سالن های ورزشی اسکان داده شدند.

 

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش خوزستان با بسیج همه امکانات خود به یاری مردم سیل زده رفته است، خاطرنشان کرد: ۱۳۵ مدرسه در ۱۴ منطقه آموزش و پرورش که درگیر پدیده سیلاب هستند پذیرای مردم سیل زده هستند. در این مدارس خدمات متنوع رفاهی و فرهنگی به سیل زدگان ارائه می شود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اظهار اینکه بخش شاوور شهرستان شوش بیشترین آمار اسکان سیل زدگان را به خود اختصاص داده است، توضیح داد: در بخش شاوور بالغ ۴ هزار و ۸۰۰ نفر در قالب  ۸۰۰ خانوار در ۱۰۰ مدرسه این بخش اسکان داده شدند.

 

تقی زاده در ادامه گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اجرای طرح امداد فرهنگی بخشی از فعالیت های فرهنگی تربیتی کمپ های اسکان آموزش و پرورش را به عهده گرفته است.

 

وی در پایان گفت: تمهیدات ویژه ای برای  ادامه تحصیل دانش آموزان مناطق سیل زده دیده شده است. امیدواریم همه این دانش آموزان بتوانند روند تحصیلی خود را بدون هیچ مشکلی ادامه دهند.

گفتنی است؛ در پایان این جلسه  معاونین مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان نیز مسئولیت یافتند تا جهت ارزیابی خسارت های وارده به فضاهای آموزشی، تسهیل روند بازگشت به تحصیل دانش آموزان سیل زده و همچنین نظارت بر روند اسکان مردم سیل زده در مدارس، از ۱۴ نقطه درگیر پدیده سیلاب بازدید به عمل آورند.