به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، ولی الله حیاتی فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا خوزستان امروز در پایان نشست ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار کرد: در حال حاضر 10 شهرستان استان خوزستان در وضعیت زرد کرونایی و 18 شهرستان در وضعیت آبی قرار دارد.

وی رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در استان خوزستان را مطلوب ندانست، افزود: متاسفانه استفاده از ماسک در بین خدمت‌گیرندگان و خدمت‌دهندگان دستگاه‌های اجرایی کاهش پیدا کرده است. همچنین مراجعه شهروندان به پایگاه‌های واکسیناسیون برای تزریق دز سوم واکسن کرونا نیز کم شده است.

حیاتی با تاکید بر اینکه رعایت فاصله‌گذاری‌های اجتماعی، استفاده از ماسک و تزریق دز سوم باید جدی گرفته شود، اضافه کرد: امیدواریم با کامل‌تر شدن پوشش واکسیناسیون و افزایش رعایت پروتکل‌های اجتماعی بتوانیم موج جدید ایجاد شده توسط کرونای امیکرون را پشت سر بگذاریم.

وی گفت: در مرزهای استان خوزستان محدودیت‌های کرونایی نظیر داشتن آزمایش PCR و داشتن کارت واکسیناسیون الزامی است و مسافران کشورهای دیگر که تست کرونای آنها مثبت باشد به کشور مبدا بازگشت داده می‌شوند و افراد ایرانی نیز قرنطینه خواهند شد. هم‌اکنون مکان‌هایی در شهرهای خرمشهر و بستان برای افرادی که از طریق این مرزها قصد خروج از کشور دارند، در نظر گرفته شده است.

حیاتی بیان کرد: در بحث تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم و بر اساس مصوبه این ستاد آموزش فعلا حضوری است و اگر تغییری در این تصمیم حاصل شود اطلاع رسانی خواهد شد.

محمدحسین سرمست سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در ادامه این جلسه با بیان اینکه در استان خوزستان میزان مراجعات و موارد بستری در هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن دو برابر و در برخی نقاط بیش از دو برابر شده است، گفت: در هفته گذشته موارد ابتلا به کرونا ۲۰۸ درصد و موارد بستری ۲۰۴ درصد افزایش داشته است