به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا،  محمد تقی زاده اظهار کرد: استخر دانش آموزی بعثت با مساحت بالغ بر 5 هزار متر مربع از محل اعتبارات 27/0 درصد مالیات بر ارزش افزوده بهسازی و بازسازی می شود.

 

وی با بیان اینکه ارتقای شاخص های کیفی ورزش دانش آموزی از اولویت های مهم آموزش و پرورش استان است، تصریح کرد: توجه به ورزش دختران، استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز در زمینه ساخت، تعمیر و تجهیز فضاهای ورزشی دانش آموزی و توسعه و ترویج  فرهنگ ورزش و تندرستی از جمله مهمترین راهبردهای مجموعه تعلیم و تربیت خوزستان در این حوزه است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه مهمترین هدف فعالیت های تربیت بدنی در مدارس استان را بهبود شاخص های سلامت دانش آموزان دانست و خاطرنشان کرد: بدون توجه به وضعیت آمادگی جسمانی دانش آموزان تحقق اهداف آموزش و پرورش امری ناممکن خواهد بود.

 

تقی زاده در پایان گفت: دانش آموزان خوزستانی دارای ظرفیت بالایی در حوزه ورزش قهرمانی هستند که می بایست با استفاده از همه ظرفیت های موجود نسبت به حمایت از این استعدادهای ورزشی اقدام شود.

 

گفتنی است؛ پروژه بهسازی و بازسازی مجموعه استخر دانش آموزی بعثت تاکنون 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. این استخر دانش آموزی تا مهرماه 97 به بهره برداری خواهد رسید.