به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، کورش مودت بعدازظهر امروز شنبه ۳ خردادماه ۹۹ در آیین بارگشایی پردیس دانشگاه فرهنگیان شوش دانیال (ع) اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان مهمترین نهاد تامین کننده نیروی انسانی توانمند و پویا برای مجموعه تعلیم و تربیت استان است و بر همین اساس ارتقای شاخص های کیفی این دانشگاه می تواند نقش مهمی در پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت استان ایفا کند.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت حفظ و نگه داشت نیروی انسانی در استان، توضیح داد: یکی از مهمترین راهکارها برای جلوگیری از مهاجرت نیروهای متخصص افزایش ضریب سنواتی معلمان شاغل در استان خوزستان است. همچنین یک افزایش حقوق ویژه برای معلمان خوزستانی درنظر گرفته شود تا زمینه نگه داشت نیروی انسانی در استان محقق شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: اجرای کامل طرح رتبه بندی معلمان نیز می تواند نقش به سزایی در افزایش انگیزه معلمان خوزستانی داشته باشد که این امر به همت مقام عالی وزارت در حال انجام است.

مودت در عین حال با اظهار اینکه معلمان خوزستانی در عرصه جهاد آموزشی بهترین عملکرد را تاکنون ارائه کرده اند؛ توضیح داد: راه اندازی سامانه آموزشی دانش آموزان (شاد) با استقبال فرهنگیان و دانش آموزان خوزستانی روبرو شد به گونه ای که هم اکنون ۷۵ درصد دانش آموزان به این شبکه پیوسته اند.

وی در پایان گفت: توسعه کمی و کیفی پردیس های دانشگاه فرهنگیان با هدف بسترسازی برای تربیت نیروی انسانی متخصص به عنوان یک برنامه اولویت دار در دستور کار قرار دارد.