به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، علی قربانی در بازدید از مدارس شهرستان رامشیر، اظهار کرد: شهرستان رامشیر دارای 3 مدرسه تخریبی است که   نوسازی و تجهیز این مدارس بر اساس اولویت انجام می شود.

 

 

وی با بیان اینکه دبیرستان دخترانه رشد، هنرستان فنی و حرفه ای زکیه و کانون فرهنگی هنری وحدت در شهرستان رامشیر نیاز به بازسازی، تعمیر و تجهیز دارند، اضافه کرد: تمامی تلاش اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان بر ارتقاء سطح کمی و کیفی مدارس استوار است.

 

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان خاطرنشان کرد: میز و نیمکت مدارس مناطق کم برخوردار به مقدار کافی تهیه شده است و تجهیزاتی مانند کولر، رایانه و منبع آب به شرط تامین اعتبار لازم در اختیار مدارس قرار خواهد گرفت.

 

 

وی با اشاره به بهره گیری از ظرفیت خیرین مدرسه ساز برای ساخت مدرسه، در مناطق محروم گفت: یک مدرسه دخترانه دوره اول متوسطه در روستای حسینیه خضیر با مشارکت خیرین مدرسه ساز خوزستانی نیز احداث خواهد شد که زمینه تحصیل 30 نفر از دانش آموزان این روستا را فراهم می آورد.

 

 

قربانی همچنین یادآور شد: نهادینه سازی فرهنگ ساخت مدرسه در عرصه های مختلف تربیتی بر روی افراد جامعه به خصوص جوانان و نوجوانان تاثیر فراوانی دارد.