به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، علی ممبینی بیان کرد: از تعداد ۱۰ هزار نوآموزی که سنجش سلامت خود را سپری کردند تاکنون ۱ هزار و ۴۸۰ نوآموز به مراحل ارزیابی تخصصی ارجاع شدند.

 

 

وی در ادامه با اشاره به ساز و کار ارجاع تخصصی، توضیح داد: از تعداد ۱ هزار و ۵۹۲ نوآموز ارجاع شده به مرحله ارزیابی تخصصی، ۷۸۷ نفر ارجاع آمادگی تحصیلی، ۲۴۷ نفر ارجاع شنوایی، ۷۷۷ نفر ارجاع بینایی و ۲۸ نفر ارجاع جسمی حرکتی شدند.

 

 

مدیر آموزش و پرورش استثنایی خوزستان در عین حال با اظهار اینکه فعالیت ۵۷ پایگاه سنجش سلامت استان از اول تیرماه آغاز شده است؛ خاطرنشان کرد: پیش بینی همکاران ما سنجش سلامت ۱۰۵ هزار نوآموز تا پایان فعالیت پایگاه های سنجش سلامت در استان است. این پایگاه ها تا پایان شهریورماه آماده پذیرش نوآموزان خواهد بود.

 

 

ممبینی افزود: با توجه به تجربیات سنوات گذشته و بازخوردهای اخذ شده از سطح پایگاه های سنجش سلامت، توصیه می کنیم خانواده سنجش سلامت فرزند خود را به روزهای پایانی شهریور موکول نکنند و هر چه سریعتر به یکی از ۵۷ پایگاه فعال ما در سطح استان مراجعه کنند تا فرآیند سنجش سلامت نوآموز خود را در زمان مقرر انجام دهند.

 

 

مدیر آموزش و پرورش استثنایی خوزستان در پایان گفت: اجرای صحیح و منسجم روند سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به پایه اول در خوزستان اولویت اصلی حال حاضر مجموعه تعلیم و تربیت استان است.