به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، علی حسین حسین زاده صبح امروز 1 مهرماه 97 در آیین بازگشایی مدارس با تبریک آغاز سال تحصیلی به فرهنگیان و دانش آموزان، حادثه تروریسی اهواز را محکوم کرد و آن را یک حمله کور دانست. وی گفت: چنین حرکت هایی نه تنها خللی در اراده این ملت ایجاد نمی کند، بلکه صفوف همبستگی و اتحاد مردم را محکم تر خواهد کرد.

 

حسین زاده با گرامی داشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از شهادت طلبی های سالار شهیدان گفت: فداکار، ایثار و از خود گذشتگی در تاریخ ماندگار است و امنیت، آرامش و سربلندی ما در گرو از خودگذشتگی  دلاور مردان دفاع مقدس است.

 

وی با تاکید بر اهمیت علم و دانش گفت: مقام معظم رهبری شخصا بر تولید علم و دانش نظارت دارند و  در این خصوص قدم های بلندی برداشته اند.

 

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان، آموزش نیروی انسانی را مهمترین عامل برای توسعه در کشور دانست و گفت: برای پرورش انسان های آموزش دیده و توسعه یافته باید از دوره ابتدایی شروع کنیم و این کاری است که برخلاف تمامی کمبودها در آموزش و پرورش به خوبی انجام شده است.

 

حسین زاده توجه به پیش دبستانی را یکی از گام های مثبت شورای آموزش و پرورش در استان خوزستان دانست و گفت: علی رغم اینکه اعتبار مصوبی در استان خوزستان در راستای همگانی کردن آموزش های دوره پیش دبستانی وجود ندارد اما طرح اجباری کردن دوره پیش دبستانی پس از تصویب توسط شورای آموزش و پرورش توسط آموزش و پرورش به خوبی اجرا شد و هم اکنون آموزش و پرورش خوزستان صاحب رتبه اول در جذب نوآموزان پیش دبستانی است.

 

وی شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل در خوزستان را نیز از کارهای مثبت دیگری عنوان کرد که در راستای برقراری عدالت آموزشی در این استان صورت گرفت. حسین زاده اضافه کرد: با برنامه ریزی های آموزش و پرورش و  همکاری تشکل های مردمی ( سمن ها) سال گذشته بیش از 1 هزار و 100 کودک بازمانده از تحصیل به چرخه آموزش و پرورش در استان خوزستان  برگشتند.

 

صبح امروز زنگ نمادین بازگشایی مدارس در هنرستان کار و دانش استثنایی یگانه اهواز نواخته شد.

1 میلیون و 100 هزار دانش آموز همزمان با آغاز سال تحصیلی وارد مدارس استان خوزستان می شوند.