به گزارش پایگاه خبری الف با دکتر غلام‌رضا شریعتی در حاشیه همایش گفتمان‌سازی اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در محل سالن مهتاب کتابخانه مرکزی اهواز اظهار کرد: خودکنترلی و خودمقاوم بودن در برابر آسیب‌های اجتماعی باید به باور جامعه و اجتماع تبدیل شود.

 

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش مهم‌ترین نهاد تأثیرگذار در حوزه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی است، خاطرنشان کرد: همه باید برای کمک به آموزش و پرورش در این امر بسیج شوند و به این نهاد در اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر کمک کنند.

 

استاندار خوزستان افزود: آموزش و پرورش دارای بالاترین مخاطب در جامعه است؛ به‌طوری‌که داشتن یک‌میلیون دانش‌آموز و 70 هزار معلم خوزستانی گواهی بر مخاطبان بالای این نهاد فرهنگ‌ساز و استفاده از این ظرفیت اجتماعی ضروری است.

 

شریعتی با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد در امر مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، تصریح کرد: ستاد مبارزه با مواد مخدر استان باید کار اصلی را به سمن‌های فعال در این حوزه بسپارد و صرفاً کار نظارت و آموزش را عهده‌دار شود؛ چراکه تجربه ثابت کرده است هر جا کارها به مردم سپرده شدند موفقیت حاصل شده است.

 

وی با بیان اینکه در دو حوزه پیشگیری و درمان باید از ظرفیت سمن‌ها استفاده کرد، توضیح داد: سازمان‌های مردم‌نهاد دارای ظرفیت خوبی در امر کمک به فرهنگ‌سازی و اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر هستند که لازم است با برنامه‌ریزی و تعامل با این سازمان‌های غیردولتی به پیشبرد اهداف این حوزه کمک کرد.