به گزارش پایگاه خبری الف با به نقل از مهرصادق کریمی کیا پیش از ظهر امروز در گردهمایی مشاوران نواحی چهارگانه اهواز، کارون و باوی با بیان اینکه برنامه های متعددی برای کمک به آموزش و پرورش در حوزه فرهنگ سازی آسیب های اجتماعی در نظر گرفته شده اضافه کرد: تلاش ما این است تا از ظرفیت تمام دستگاه ها، فرمانداری ها، بخشداری ها و دهیاری ها برای کمک به موفقیت آموزش و پرورش در امر فرهنگ سازی مبارزه با آسیب های اجتماعی استفاده کنیم.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان گفت: رویکرد استانداری خوزستان توجه ویژه به آموزش و پرورش در حوزه های فرهنگی و اجتماعی است که این امر از طریق برگزاری نشست های متعدد و تشکیل کارگروه های تخصصی دنبال می شود.

کریمی کیا مهمترین عامل توسعه کشور را توجه به آموزش و پرورش دانست و تشریح کرد: توجه به آموزش و پرورش به عنوان مهمترین نهاد فرهنگ ساز کشور از اولویت های دولت تدبیر و امید در خوزستان است زیرا بدون تقویت حوزه تعلیم و تربیت توسعه همه گانه کشور محقق نخواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت فضای مجازی در فرهنگ سازی کنترل آسیب های اجتماعی اظهار کرد: ضریب نفوذ مشارکت مردم ایران در فضای مجازی بیش از ۵۲ درصد است که می توان با تولید محتوای مناسب در راستای فرهنگ سازی در این حوزه اقدام کرد.

این مقام مسئول گفت: مشاوران آموزشی در مدارس مهمترین نقش را در کنترل آسیب های اجتماعی ایفا می کنند چون این افراد با بالاترین جامعه آماری که شامل دانش آموزان و خانواده ها است ارتباط مستقیم دارند.