به گزارش پایگاه خبری الف با، غلامرضا شریعتی در حاشیه همایش گفتمان سازی اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در محل سالن مهتاب کتابخانه مرکزی اهواز اظهار کرد: خودکنترلی و خودمقاوم بودن در برابر آسیب های اجتماعی باید به باور جامعه و احتماع تبدیل شود.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش مهمترین نهاد تاثیرگذار در حوزه مبارزه با آسیب های اجتماعی است، خاطرنشان کرد: همه باید برای کمک به آموزش و پرورش در این امر بسیج شوند و به این نهاد در اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر کمک کنند.

شریعتی افزود: آموزش و پرورش دارای بالاترین مخاطب در جامعه است به طوری که داشتن یک میلیون دانش آموز و 70 هزار معلم خوزستانی گواهی بر مخاطبان بالای این نهاد فرهنگ ساز است و استفاده از این ظرفیت اجتماعی ضروری است.

استاندار خوزستان با تاکید بر استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در امر مبارزه با آسیب های اجتماعی، تصریح کرد: ستاد مبارزه با مواد مخدر استان باید کار اصلی را به سمن های فعال در این حوزه بسپارد و صرفا کار نظارت و آموزش را عهده دار شود چرا که تجربه ثابت کرده است هرجا کارها به مردم سپرده شدند موفقیت حاصل شده است.

وی با بیان اینکه در دو حوزه پیشگیری و درمان باید از ظرفیت سمن ها استفاده کرد، توضیح داد: سازمان های مردم نهاد دارای ظرفیت خوبی در امر کمک به فرهنگ سازی و اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر هستند که می بایست با برنامه ریزی و تعامل با این سازمان های غیردولتی به پیشبرد اهداف این حوزه کمک کرد.