به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، حسین خنیفر در این خصوص توضیح داد: با ورود کرونا به ایران و تحت الشعاع قرار دادن جمعیت و اجتماعات، آموزش‌های دانشجویان تابع شرایط شد که در ابتدا با وقفه ای در ارائه آموزش روبه‌رو بودیم اما چون سال گذشته ۳۰ درس در قالب ۶۰ واحد درسی را الکترونیکی کردیم، در این زمینه توانستیم تجربه خوبی را به دست آوریم.

 

وی تصریح کرد: البته اینها تنها دروس فرعی هستند چون دروس اصلی تربیت معلم باید حضوری باشد و از این جهت آمادگی کامل برای الکترونیکی شدن آموزش ها داشتیم اما از نظر زیرساختی کمبودهایی بود از جمله از نظر سرورهای اینترنتی که این موضوع را به مناقصه گذاشتیم و اکنون دو عدد سرور خریداری شده است و پس از نصب، آموزش های دانشجومعلمان هم گستره بیشتری را فراخواهد گرفت.

 

رئیس دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: برخی استان‌ها تعدادی از دروس خود را از طریق الکترونیکی به دانشجویان ارائه داده اند که می تواند تجربه خوبی برای دیگر استان ها باشد.

 

خنیفر اضافه کرد: با تلاش مسئولان و کارشناسان دانشگاه فرهنگیان، آموزش ها همچنان در حال ارائه به دانشجومعلمان است و تا زمانی که شرایط به این روال باشد، آموزش های مجازی ادامه خواهد داشت.

 

وی با تاکید بر اینکه آموزش در دانشگاه فرهنگیان تعطیل نمی‌شود، گفت: اگر از طریق اضافه کردن زمان تقویم آموزشی طبق گفته وزیر آموزش و پرورش برنامه ریزی شود، دانشگاه فرهنگیان هم از این قانون تبعیت می‌کند و سال تحصیلی را در سال ۹۹ افزایش خواهد داد البته این موضوع بستگی به شرایط کشور، نوع آموزش ها و زمان تدریس و حتی محتوای درسی دانشجویان دارد.

 

وی تصریح کرد: اکنون دانشجویان تا پاسی از شب در حال یافتن روش هایی برای آموزش های مجازی در دانشگاه فرهنگیان هستند که امیدواریم همچنان به نتایج خوبی در این زمینه برسیم.

 

رئیس دانشگاه فرهنگیان خاطر نشان کرد: البته بسیاری از اساتید از شبکه های مجازی با دانشجویان در ارتباط هستند و یک روش تکلیف گرایی در دانشگاه فرهنگیان به نتیجه رسیده است که امیدواریم بتوانیم آموزش مجازی دانشجویان را در این زمینه به صورت جدی پیگیری کنیم.

 

وی ادامه‌ داد: تبدیل شدن کتاب‌ها به شیوه خودگام، خودیار و خودآموز و ارتباط آنلاین و مستمر با اساتید از دیگر برنامه های آموزشی این دانشگاه است تا بتوانیم دانشجویان را در این شرایط بحرانی از آموزش دور نکنیم.

 

خنیفر با بیان اینکه امیدواریم آموزش ها به حالت عادی برگردد، اظهار داشت: چون دانشگاه فرهنگیان بدون تاریخ انقضا است و نیاز به آموزش های حضوری دارد، به طور یقین در سال آینده آموزش ها به صورت مجازی و حضوری ادامه خواهد داشت.

 

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: تلاش ما این است که تحت هیچ شرایطی آموزش ها متوقف نشود تا عقب افتادگی دانشجومعلمان در زمینه درسی جبران شود.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در دانشگاه فرهنگیان افزایش یافته است یا نه گفت: همان تعداد ۱۳ نفر بوده که خوشبختانه هیچ تلفاتی در بین آنها وجود نداشته و تنها ۵ نفر آنها در بیمارستان بستری شدند و ۷۰ درصد در خانه خدمات به آنها ارائه شد که امیدواریم با پایان یافتن این ویروس دیگر شاهد هیچ بیماری در میان کادر اداری و دانشجومعلمان در دانشگاه فرهنگیان و حتی مردم عزیز ایران نباشیم.

 

ایرنا