به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الــفبا، محمود تــابش مدیرآموزگار مدرسه شهید حبیب الله فضلی نژاد در روستای حضرت علی (ع) از توابع بخش مرکزی شهرستان بهبهان است. این آموزگار نیز همانند دیگر معلمان مناطق روستایی که کــرونا نتوانست چراغ “تعلیم و تربیت” را در لحظه های دانش آموزانشان خاموش کند، آموزش را به همت دستان “مسئولیت پذیر و مسئولیت شناس” خویش در این روستای محروم و کم برخوردار زنده نگه داشته است.

 

محمود تــابش هفته ای چند بار مسیر 15 کیلومتری بین محل زندگی و خدمتش را طی می کند تا  خود را به دانش آموزانش برساند. او نه تنها تدریس را متوقف نکرده است بلکه خاطره روزهای مدرسه را نیز برای 7 دانش آموز چند پایه اش زنده نگه داشته است و در کنار ” تعلیم کتابهای درسی”، نوع دوستی، رفتار اجتماعی، مشارکت در کارگروهی و قوانین زندگی را نیز به آنان می آموزد.

 

معلم دانش آموزان روستایی بودن لطفی دیگر دارد

 

او در گفت و گو با الــفبا با اشاره به اینکه آموزگار دانش آموزان روستایی بودن عشق و لطف معلمی را صد چندان می کند، گفت: من در سال 67 به عنوان سرباز معلم، برای تدریس وارد مناطق محروم و روستایی شدم و پس از اتمام خدمت سربازی دیگر نتوانستم از معلمی کردن برای دانش آموزان روستایی دل بکنم. از این رو شغل معلمی را در زندگی ام انتخاب کرد.

 

معلمی که کرونا و عمل قلب نتوانست او را از دانش آموزانش دور کند

 

این معلم 52 ساله، در آستانه بازنشستگی است و با اینکه دارای 29 سال سابقه کار در آموزش و پرورش است، می خواهد در مناطق روستایی بماند چرا که خدمت به دانش آموزان کم برخوردار روستایی را از برکات زندگی معلمی اش می داند. این آموزگار فداکار خوزستانی با اینکه دارای ناراحتی قلبی است و به تازگی تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته است، برای آموزش دانش آموزان این استان ثابت قدم، استوار، پر انرژی و مقاوم است و علی رغم شرایط نامناسب جسمانی و افزایش آمار بیماری کویید 19 در استان خوزستان، به روستای محل خدمتش می رود تا دانش آموزانش از درس هایشان عقب نمانند.

 

به خاطر دانش آموزان بدون طی کردن دوره نقاهت پس از عمل به کلاس درس برگشتم

 

او همچنین برای الــفبا از روزهایی گفت که به دلیل عمل قلب در بیمارستان بستری بود و از دکترها می خواست که زودتر مرخصش کنند تا به کلاس های مدرسه اش برسد. تابش اظهار کرد: پس از انجام جراحی و از روی تخت بیمارستان هر روز به فکر دانش آموزانم بودم و از پرستارها و دکترها خواهش می کردم که مرا مرخص کنند. آنها به من می گفتند که نباید تا سه هفته بر سرکلاس بروی اما من نتوانستم دوره نقاهت بعد از عمل را طی کنم و بلافاصله پس از مرخص شدن از بیمارستان کلاس هایم را ادامه دادم. برگه مرخصی استعلاجی سه هفته ای ام را هنوز به یادگار دارم.

 

برگزاری کلاس درس در روستای حضرت علی (ع) با رعایت دستورالعمل های بهداشتی

 

او که با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، چند روز در هفته کلاس های درس را خارج از محیط مدرسه و در فضای بــاز روستا برگزار می کند، به الــفبا گفت: تعطیلی مدارس به دلیل مقابله با شیوع کرونا وظیفه ما را سنگین تر کرده است. به دلیل اینکه دانش آموزان این منطقه از تبلت و تلفن همراه هوشمند برای استمرار آموزش بی بهره هستند، تصمیم گرفتم کلاس های درس را با رعایت فاصله اجتماعی و در فضایی امن برای آنان برگزار کنم همچنین بسته های آموزشی که شامل محتوای دروس و نمونه سوال است نیز تهیه می کنم و به دست آنان می رسانم.

 

تابش که به اصرار الـفبا حاضر به این گفت و گو شد، بیان کرد: انجام این کارها را از وظایف معلمی ام می دانم و من هم مانند سایر همکارانم در اقصی نقاط این کشور اجازه نمی دهم که با تعطیلی کلاس ها، آموزش متوقف شود.

 

 به گزارش الــفبا؛ گرچه شیوع بیماری کرونا شرایط سخت و پیچیده ای را بر کشور حاکم کرد، اما نشان داد که معلمان فداکار این مرز و بوم در هیچ شرایطی از انجام رسالت معلمی و تلاش برای پرورش نیروی انسانی به عنوان اصلی ترین عامل در توسعه کشور، دست نمی کشند.