به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الــفبا، احمدرضا صمصار دانش آموز اهوازی است که با انگیزه پزشک شدن رشته علوم تجربی را انتخاب کرد و موفق شد در کنکور سراسری سال 99 رتبه 105 منطقه ای را به دست آورد.
او که از کودکی با نیاز ویژه شنوایی متولد شد، با تلاش و پشتکار در دوره اول و دوم متوسطه به مدارس سمپاد راه یافت و به عنوان یک دانش آموز نخبه در مدرسه استعدادهای درخشان شهید بهشتی اهواز تحصیل کرد.
پیوستگی بین فعالیت های درسی عاملی برای موفقیت 
صمصار در حالی امروز به هدفی که برای خود در زندگی برگزیده، نزدیک شده است که مهمترین عامل موفقیتش را پیوستگی بین فعالیت های درسی و برنامه ریزی می داند. او به الــفبا گفت: آمادگی برای کنکور را به صورت جدی از تابستان با روزی 8 ساعت مطالعه آغاز کردم و در پاییز و زمستان میزان مطالعه ام را به روزی 12 ساعت افزایش دادم.
او با اشاره به اینکه شرایط کنکور سال 99 به دلیل شیوع ویروس کرونا خاص و ویژه بود، گفت: به تعویق افتادن کنکور سراسری تمامی برنامه ریزی های درسی  را با چالش رو به رو ساخت و برخی از دانش آموزان با تاثیر پذیرفتن از این شرایط، دچار کاهش انگیزه، افزایش استرس و بهم ریختگی در برنامه های درسی شدند که البته این امر تا حدی طبیعی بود.
استفاده از سمعک  آموزش مجازی را برایم سخت می کرد اما با این شرایط سازگار شدم
صمصار گفت: با برنامه ریزی صحیح سعی کردم قرنطینه خانگی، دور بودن از مدرسه و ادامه آموزش به صورت مجازی در کمیت و کیفیت مطالعه ای که برای کنکور داشتم اثر منفی نداشته باشد. گرچه برای من به دلیل ضرورت استفاده از سمعک بهره مندی از فایل های صوتی و تصویری آموزش مجازی اندکی سخت بود اما به هر حال با این شرایط سازگار شدم و با جدیت به مطالعه ادامه دادم، همچنین در زمان تعطیلی کلاس های درس به دلیل شیوع ویروس کرونا شروع به پیش خوانی دروس پایه دوازدهم کردم.
ارتباط زنده با دبیران از اتفاقات مثبت تحصیل در کرونا
او به الــفبا گفت: در طول مدتی که مدارس به دلیل مقابله با شیوع کرونا تعطیل بود، ارتباط ما با مدرسه حفظ شد و به صورت مرتب با دبیرانمان ارتباط زنده و آنلاین برقرار می کردیم و آنها به اشکالات و سوالاتی که داشتیم، پاسخ می گفتند و این روش به خصوص در دروس تخصصی مثل فیزیک و شیمی بسیار مفید بود.
کنکور کرونایی و آرامش با یاد خدا و یاری والدین 
صمصار که همانند دیگر داوطلبان کنکور 99 ، این آزمون را در یک شرایط کرونایی تجربه کرد از چگونگی رعایت شیوه نامه بهداشتی در زمان برگزاری کنکور رضایت داشت. او گفت: فاصله گذاری اجتماعی در محل برگزاری آزمون به خوبی رعایت شده بود و همه از ماسک و دستکش استفاده کرده بودند.
این دانش آموز اهوازی لطف خدا و حمایت والدینش را پشتوانه ای محکم برای موفقیتش در کنکور سراسری دانست و گفت: شب قبل از کنکور با یاد خدا آرام شدم و در تمامی طول مدتی که خود را برای شرکت در کنکور آماده می کردم پدر و مادرم همراه و یاور من بودند.
 سارا ممبینی