به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، کورش مودت اظهار کرد: استان خوزستان دارای ۴۱ مدرسه نمونه دولتی فعال است و دانش آموزان امسال در آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی برای ۳ هزار صندلی با یکدیگر به رقابت علمی می پردازند.

 

وی در ادامه با اشاره به نحوه ثبت نام در آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی استان عنوان کرد: به زودی آدرس سایت ثبت‌نام در این آزمون از طریق پورتال اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان به اطلاع عموم خواهد رسید. داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت در بازه زمانی ۱۷ تا ۲۷ خرداد ماه در این آزمون ثبت نام کنند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: کارت ورود به جلسه آزمون که شامل مشخصات فردی، عکس داوطلب، مدرسه محل تحصیل، رشته مورد تقاضا و اولویت انتخاب مدارس نمونه دولتی و نشانه دقیق حوزه امتحانی است؛ حداقل ۳ روز قبل از  برگزاری آزمون از طریق سامانه ثبت‌نام در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

 

مودت با بیان اینکه این آزمون روز جمعه ۲۰ تیرماه  در سراسر کشور برگزار خواهد شد؛ خاطرنشان کرد: پیش‌بینی شده است که بالغ بر ۱۱ هزار دانش آموز خوزستانی برای ورود به پایه دهم ۴۱ مدرسه نمونه دولتی در سراسر استان با یکدیگر به رقابت بپردازند.

 

وی در ادامه با اشاره به شیوه نامه پذیرش دانش آموزان در پایه دهم مدارس نمونه دولتی استان؛ تصریح کرد: طبق تبصره ۱ ماده ۱۱ دستورالعمل اجرایی مدارس نمونه دولتی، پذیرش دانش آموزان در آزمون ورودی بر اساس میانگین نمره کل آزمون ورودی و معدل ارزشیابی پایانی نوبت دوم پایه نهم به نسبت مساوی است. بر این اساس ۵۰ درصد نمره آزمون ورودی و ۵۰ درصد معدل ارزشیابی پایانی نوبت دوم برای دانش آموزان این آزمون لحاظ خواهد شد. همچنین شرط محاسبه ۵۰ درصد معدل پایانی برای پذیرش دانش آموزان در مدارس نمونه دولتی؛ داشتن حداقل معدل کتبی ۱۷ در ارزشیابی پایانی نوبت دوم در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در پایان یادآور شد: نتایج آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی استان دو هفته پس از برگزاری آزمون بر روی سایت ثبت نام این آزمون قرار خواهد گرفت و داوطلبان با مراجعه به این سایت می توانند از نتایج آزمون خود مطلع شوند.