به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الفبا، کورش مودت در حاشیه آیین نمادین افتتاحیه پایگاه های سنجش سلامت خوزستان بیان کرد: حفظ سلامت اولیا و دانش آموزان مهمترین اولویت پایگاه های سنجش سلامت در سراسر استان است بر همین اساس رعایت شیوه نامه های بهداشتی در قالب فعالیت پایگاه های تخصصی سلامت به صورت ویژه توسط ستاد سنجش سلامت استان در حال انجام است.

 

وی در ادامه با اشاره به فعالیت ۷۱ پایگاه تخصصی سنجش سلامت در سراسر استان، توضیح داد: همکاران ما در پایگاه های سنجش سلامت روزانه ۲۰ نفر از نوآموزان را با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی  سنجش می کنند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه با تاکید بر ضرورت رعایت شیوه نامه های بهداشتی در پایگاه ها؛ توضیح داد: کلیه تمهیدات برای جلوگیری از شیوع این بیماری در پایگاه های سنجش در نظر گرفته شده است، لذا می بایست سعی شود عوامل اجرایی پایگاه، نوآموز و خانواده مراجعه کننده نکات احتیاطی همچون داشتن ماسک و دستکش و رعایت بهداشت فردی را مدنظر قرار دهند.

 

مودت در پایان ضمن اشاره به ضرورت توجه به بازه های زمانی حضور در پایگاه های سنجش، یادآور شد: فرآیند نوبت گیری حضور در پایگاه ها از ۵ تیر آغاز شده است. این پایگاه ها از امروز کار سنجش ۷۵ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان را در سراسر استان آغاز کردند.