الـــفبا: با نام حضرت عشق ما هم بنا داشتیم جشن عروسی بگیریم و آغاز مسیر دلدادگی را با حضور سبزتان شریک شویم اما تصمیم گرفتیم تا شوق این میثـاقِ جاودانه را با لبخندِ بیماران نیازمند پیوند بزنیم پس هزینه مراسم عروسی را در این راه اهدا خواهیم کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الــفبا، زندگی مشترکِ «ساره اخوت و مسعود سبحانی» زوج فرهنگی شهرستان اندیمشک اینچنین آغــاز شد. آنان عروس و دامادی هستند که با عشقی بی پــایان قدم در راهی نهادند که از همان ابتدا با واژه هایی به نام سخاوت، بخشندگی، بزرگ منشی، محبّت، دوستی و کمک به انسانهای نیازمند در هم تنیده شد و از زندگی نوشکفته شان سایـه بانی از مهر برای بیماران سرطانی و کُرونایی ساختند.

 

می خواهیم دعای بیماران برکت زندگی مان باشد

 

مسعود سبحانی در گفت و گو با الـفبا با بیان اینکه از اسفندماه سال گذشته پیگیر انجام مقدمات جشن عروسی بودند و حتی کارت دعوت نیز چاپ شده بود، گفت: ما هم همانند دیگر جوانان علاقمند بودیم که با برپایی مراسم عروسی و در میان شوق و شادی بستگان زندگی مشترک را آغاز کنیم اما با توجه به شرایط ناشی از بیماری کرونا و نگرانی از مبتلا شدن عزیزانمان تصمیم گرفتیم ضمن لغو مراسم ازدواج، هزیـنه آن را به بیماران سرطانی و کرونایی اهدا کنیم تا دعای این بیماران نیازمند برکت و چراغ راه زندگی مشترکمان باشد.

 

خانواده هایمان از تصمیم ما حمایت کردند

 

او تشویق خانواده خود و همسرش را در این راه بسیار دلگرم کننده توصیف کرد و گفت: خانواده های ما نیز از این اتفاق بسیار خوشحال هستند و از تصمیمی که به همراه همسرم برای شروع زندگی مشترک گرفتیم، استقبال بسیار زیادی کردند.

 

سبحانی در عین حال برگزاری مراسم و تجمعات در این شرایط را یکی از عوامل مهم در شیوع این بیماری دانست و گفت: در چنین شرایطی باید ضمن درک وضعیت موجود و اولویت دادن به سلامتی عزیزان و هم وطنانمان از برگزاری مراسم و اجتماعات به هر شکل ممکن جلوگیری کنیم و ما هم با شروع زندگی مشترک به «شیوه ای نــو» و یاری رساندن به  عزیزانی که درگیر بیماری هستند، احساس بسیار خوبی داریم.

 

تجمل در عشق و شادی زندگی مشترک بی تاثیر است

 

ساره اخوت نیز همانند همسرش معتقد است که باید شرایط حال حاضر جامعه را درک کرد و از برگزاری هر گونه مراسمی در اپیدمی کرونا جلوگیری به عمل آورد. او در گفت و گو با الــفبا با بیان اینکه «تجمل و زرق و برق» تاثیری در  عشق و شادی زندگی مشترک ندارد، از روزی گفت که آقای داماد به خواستگاری اش آمد. او بیان کرد: در روز خواستگاری وقتی همسرم درباره چگونگی مراسم ازدواج از من پرسید به ایشان گفتم که اعتقاد به تجمل و تشریفات ندارم و همین که در زندگی مان «نــگاه خدا و لبخند رضایت» باشد و خانواده هایمان با صحت و سلامتی در کنارمان باشند، برایم کافی است.

 

تسکین رنج بیماران برای جلب رضایت خدا

 

او با بیان اینکه اهدای هزینه مراسم ازدواج به بیماران نیازمند بار سنگینی را از روی دوش خانواده های آنان برمی دارد و تسکین دهنده رنج این بیماران برای تامین هزینه های دارو و درمان است، به الفبا گفت: هزینه درمان بیماران سرطانی بسیار بالاست از این رو تصمیم گرفتیم که بخشی از هزینه مراسم ازدواجمان را به مرکز خیریه درمانی شهرستان دزفول که بیماران سرطانی را تحت پوشش قرار می دهد، اهدا کنیم تا رضایت پرودگار و امام زمان (عج) سبب نزول خیـر، سلامتی و آرامش در زندگی مان شود.

 

 

به گزارش الــفبا، این زوج جوان فرهنگی شادی زندگی شان را نذر کمک به بیمارانی کردند که شاید شرایط ناشی از کرونا عرصه را بر آنان سخت تر از گذشته ساخته است. آنان معلمی را چون اکسیری اعجاز انگیز در اعماق روح و جان خویش دارند و حتما در آینده شاگردانی تربیت  می کنند که با درد جامعه آشنایند و بر آن مرهم.

 

سارا ممبینی